26. 9. 2011

2011.09.25 Vysoké Tatry - Lomnicky štít

Klasický a dle chodníku i populární výstup na Lomnický štít. Z Malé Studené doliny do Teryho kuloáru a odtud po "feratě" až na vrchol. Sestup klasicky nejednoduší trasou přes Emericyho nářek do Lomnického sedla. Popis trasy je stejný jako minule ZDE Oproti minule, ale tentokrát přálo počasí. Užil jsem si nádherných výhledu už při stoupání do kuloaru. Nahoře to také podle toho vypadalo. Hotový den otevřených dveří. Zástupy turistu proudících nahoru/dolů od Lomnického sedla. Nic nedělajíc si z nějakého zákazu a většina i bez přilby ač případný pád kamenu je tam dost pravděpodobný při takovém provozu.

Obrázek s body zobrazený v mapě  
DATA - grafy z výstupu  
GPX soubor

Pohled na věčný sníh v Medené kotlině
Horský vůdce bavíc své klienty

FOTOGALERIE

20. 9. 2011

2011.09.19 Malá Fatra - Sokolie, Baraniarky, Kraviarske

Na skok opět na Malé Fatře. Tentokrát v okrajové části, kde to ještě tak moc neznám. Začínáme v Tiesňavech odkud po pěkném chodníčku klikatícím se ve skalách nabíráme výšku, až po Sokolie (1172m) Následuje klesání do sedla Prislop. Zde ztrácíme skoro všechny pracně nastoupené metry. Na Baraniarky (1270m) je to nekončící kopec :-) Poté je to už příjemná hřebenovka. Máme v patách, ale čas a tak dolu sestupujeme v sedle za Kravianským. On je to stejně příjemnější sestup než divočina přímo pod lanovkou.

Rozsutec ze sedla Prislop
Na hřebenu
Turistická MAPA oblasti
Obrázek s body zobrazený v mapě  
DATA - grafy z výstupu  
GPX soubor /Chybný začátek - po značce a ne ve skalách:-)/

18. 9. 2011

2011.09.16 Vysoké Tatry - Ľadový štít

Ač budík nastavený už na 4:30 budím se před jeho zazvoněním. Venku je ještě noc a hlavně pěkná zima. Při pohledu na střechu auta je mi jasné, že i mrzne FOTO To je Starý Smokovec jen ve výšce 1025 m n. m. Nastartuji a zalezu ještě na pár minut do spacáku. Dnešním cílem je Ľadový štít (2628m) Třetí nejvyšší vrchol Tater. Proto nic nepodceňuji a po 5:00 vyrážím s hodně těžkým batohem směr Teryho chata (pokračování)

Baranie rohy, Pyšný a Lomnický štít
Ľadový štít z Malého Ľadového

FOTOGALERIE

17. 9. 2011

2011.09.15 Vysoké Tatry - Predné, Mlynické, Štrbské, Furkotské, Malé Solisko

Pozdní noční cesta je vykoupena spánkem až do 9:00. Můj hlavní cíl Ľadový štít se tedy odkládá na další den. Hledám alternativní cíl, kde bych neztrácel síli X km nástupem. Zaujmou mě Soliska. Dle průvodce je to na Mlynické Solisko (2301m) jednoduchá turistika. Lano a úvazek tedy zůstávají pro dnešek v autě. Placení parkovného se tentokrát musím vyhnout po svých. Parkuji tedy už pod Štrbským plesem. Hezké počasí a státní svátek a tak je zde poměrně narváno.(pokračování)

Sedielková kopa a  Kriváň
Mlynická dolina

FOTOGALERIE

14. 9. 2011

2011.09.07 Vysoké Tatry - Lomnicky štít

Mám za sebou den odpočinku. Kromě cesty do obchodu jse se jen tak celý den povaloval. Proto chci vyrazit na nějaký náročnější vrchol. Tím je např Ladový štít (2630m) Jeho výhodou pro mě bude že tuto oblast vůbec neznám. Proto za špatných podmínek budu prostě pokračovat dále po turistickém chodníku přeš Příčné sedlo. S touto pojistkou vyrážím po páté ze Starého Smokovce.(pokračování)

Teryho chata a za ní Prostredný hrot
Ladový a Pyšný štít

FOTOGALERIE

2011.09.05 Vysoké Tatry - Čierny štít

Hodně pozdní cesta do Tater se rovná pozdní vstávání. Chce to nějakou pohodovou turistickou akci. Vzpomenu, že při cestě na Kolový štít jsme potkali jednoho turistu co to „dolu“ vzal přes Čierny štít (2429m) Ač neznal cestu a neměl žádné jištění. Tak nám zanedlouho stál na jeho vrcholku. My jsme jen užasle koukali, protože výstup od Čierneho sedla nevypadá moc jednoduše.(pokračování)

Kolový štít
Lomnický a Pyšný štít

FOTOGALERIE

4. 9. 2011

2011.09.01 Vysoké Tatry - Kolový štít

Po včerejší náročné túře si dnes rozhodnu dát nějakou oddechovku. V mé oblíbené oblasti okolo Zeleného plesa mi chybí výstup na Kolový štít (2418m) Přes Malou Zmrzlou dolinu jde o jednoduchý turistický výstup a tak všechny horo krámy zůstávají v autě. Ač vyrážím v 7 hodin jsem na cestě k chatě Při Zelenom pleso skoro osamocen. (pokračování)

Kozí štít a Žerduchova veža
Karbunkulový hřeben a Jestrabia veža

FOTOGALERIE