22. 9. 2010

2010.09.22 Malá Fatra - Malý Rozsutec

Chystal jsem se do Zapadáních Tater a že tam přespím v autě. Tak co se nevypravit o něco dřív a po cestě se ještě nezastavit na Malou Fatru, kde je jedna z mála tras co jsem nešel a to z vesnice Podrozsutec na Malý Rozsutec.Počasí je příjemně podzimní bohužel i ze strašným oparem. Chodníček se klikatí lesem poté nasleduje oddychová pasáž po louce aby se poté ukázalo, že to nebude žádná podvečerní procházka. Sklon je místy dost drsný a opačně přes Diery mi to tedy přijde mnohem snadnější. Asi proto tudy potkávám chodit lidí jen dolů. (pokračování)

Nad Bielým potokem
V lese pod Malým Rozsutcem
Na Malém Rozsutci se snažím ulovit nějaké hezké foto, ale ten opar je opravdu strašný a tak raději scházím dolů, že prozkoumám ještě ty skály co vykují ve směru na sedlo Prislop nad Bielou. Odtud je opravdu pěkný výhled na Velký Rozsutce a i v dáli jde vidět Stoh. Slunce se začíná chýlit  k obzoru a tak přidávám do kroku. Čelovka zůstala v autě a jít Diera potmě by nebylo úplně to pravé. Horníma Dierama opravdu prolítám. V lese už je docela šero a tak se snažím dostat co nejrychleji pryč z technických pasáží.
Dolné Diery jdu defakto potmě. Naštěstí to tam není už tak moc obtížné. K autu přichází už v úplné tmě a vyrážím směr Zuberec


Žádné komentáře:

Okomentovat